top of page

Ako spoločnosť Dolphin pomáha firmám premieňať ciele udržateľnosti na výsledky.

Updated: Sep 21, 2023Je všeobecne známe, že pitie dostatočného množstva vody je kľúčové pre udržanie dobrého zdravia. Okrem toho sa pitie vody počas práce stáva čoraz populárnejším, čiastočne vďaka dostupnosti chladiacich výdajníkov na vodu na pracovisku.


Zamestnávatelia si všimli, že prítomnosť výdajníku na vodu na pracovisku povzbudzuje zamestnancov, aby pili viac vody namiesto drahších nápojov, ako sú káva a nealkoholické nápoje. To nielenže pomáha zvyšovať produktivitu a udržiavať tím plný energie počas pracovného dňa, ale môže to mať aj ďalší prínos v podobe zníženia uhlíkovej stopy.

Nasledujúce otázky sú relevantné na pochopenie toho, ako:

  • Aké materiály sa používajú pri výrobe výdajníku?

  • Aké metódy chladenia sa používajú?

  • Koľko energie spotrebuje výdajný automat?

  • Okrem toho, aké alternatívne zdroje hydratácie sú k dispozícii?


Spoločnosť Dolphin, ktorá je priekopníkom v oblasti udržateľných obchodných postupov v Európe, sa dôsledne snaží o ekologicky zodpovedné prístupy. Už v roku 1999 spoločnosť Dolphin vytvorila OP Crate, skladovací regál vyrobený výlučne z recyklovaného plastu. Táto multifunkčná logistická koncepcia umožnila cross-docking, automatizáciu procesov plnenia fliaš a skladovanie v skladoch a na miestach zákazníkov a využívala sa pri veľkoobjemovej preprave aj pri distribúcii v menších vozidlách. V priebehu niekoľkých rokov od svojho uvedenia sa rýchlo stal udržateľným priemyselným štandardom.


Spoločnosť Dolphin sa aj naďalej zaviazala podporovať dodávateľov v prijímaní udržateľných postupov pri navrhovaní svojich chladiacich zariadení na vodu. Spoločnosť pri výbere dodávateľov uprednostňuje ekologickosť a trvanlivosť výrobkov pred inými faktormi, ako je cena alebo vzhľad.


Model Dolphin Classic je medzi zákazníkmi spoločnosti Dolphin preferovaným modelom výdajníka balenej vody. Jeho jednodielna skrinka vyrobená výlučne z polykarbonátu z neho robí pravdepodobne najrecyklovateľnejšiu jednotku dostupnú na trhu. Naopak, mnohé modely ázijskej výroby, vyrobené z nerecyklovateľného plastu, sú stále preferovanou voľbou väčšiny konkurenčných dodávateľov na Slovensku. Model Dolphin Classic sa vyrába v Poľsku, čo výrazne znižuje jeho uhlíkovú stopu v porovnaní s jednotkami dodávanými z Číny alebo Kórey. V skutočnosti spoločnosť Dolphin získava všetky svoje chladiče vody výlučne z Európy, aby zabezpečila ekologicky zodpovedné postupy.
Výdajník Dolphin Classic sa môže pochváliť ďalšou významnou výhodou - patentovanou technikou chladenia, ktorá v porovnaní so štandardnými metódami šetrí viac ako 35 % energie. Chladiaca sonda umiestnená vo vnútri izolovaného zásobníka na vodu zabraňuje energetickým stratám, kondenzácii v chladiči a predlžuje životnosť kompresora.


Filtračné výdajniíky Dolphin, ktoré sú pripojené k vodovodnej sieti, predstavujú výrazný medzník ekologickej šetrnosti. Modely Dolphin Superb a Dolphin Smart sú vybavené s jedinečným chladiacim systémom, ktorý využíva zemný plyn R290, čo má za následok nulový vplyv na globálne otepľovanie. Sú to jediné modely na trhu, ktoré využívajú túto technológiu, ktorá nie je založená na používaní HFCS (fluorovaných uhľovodíkov). Organizácia Greenpeace ocenila túto vlastnosť vo svojej správe "Cool Technologies"!
Každý rok sa zlikviduje približne 6 miliónov plastových filtračných kaziet s tradičným plastovým puzdrom, čo vedie k vzniku viac ako 1 000 ton biologicky nerozložiteľného plastového odpadu. Filtračné výdajníky Dolphin ponúkajú alternatívne riešenie vďaka svojej "technológii zeleného filtra". Tento opakovane použiteľný systém vyžaduje iba likvidáciu biologicky rozložiteľného filtračného média, zatiaľ čo všetky ostatné súčasti filtra sa môžu opakovane použiť, čo má za následok minimálny vplyv na životné prostredie.
S cieľom povzbudiť tímy k zodpovednejšiemu správaniu a predchádzať vzniku škodlivého odpadu spoločnosť Dolphin poskytuje opakovane použiteľné fľaše na pitie bez obsahu BPA na opätovné plnenie v chladiacich výdajníkoch na vodu, ako aj biologicky rozložiteľné papierové poháre na miesta, kde je potrebné priame použitie. Sortiment nápojových nástrojov dopĺňa používanie sklenených karáf a pohárov pre zasadacie miestnosti, čím sa eliminuje potreba jednorazových plastových pohárov.
Zavedením iniciatívy Dolphin Blue Planet sa snažíme nielen investovať do riešení, ktoré znižujú výrobné potreby, šetria energiu a minimalizujú odpad, ale aj hľadať partnerstvá s dodávateľmi, klientmi a spotrebiteľmi, ktorí zdieľajú naše zmýšľanie a zdôrazňujú svoj príspevok k ochrane našej modrej planéty. Spoločnosť Dolphin sponzoruje iniciatívy zamerané na nulový odpad a spolupracuje s festivalmi, ako je Pohoda a golfový rezort Penati.


Ďalšie informácie o iniciatíve na Blue Planet
Na záver možno povedať, že ak pri svojich hydratačných riešeniach uprednostňujete udržateľnosť a trvanlivosť, Dolphin je pre vás a vašu spoločnosť jasnou voľbou. Kontaktujte nás, aby ste objavili optimálnu možnosť pre vašu firmu, a my vám prispôsobíme ponuku, ktorá vám pomôže znížiť uhlíkovú stopu. Vodu Dolphin si môžete zadarmo vyskúšať aj v práci a vyskúšať si jej výhody na vlastnej koži.


Hľadajte v našom katalógu ekologické logo pre najudržateľnejšie riešenia! pozrite náš Katalóg
Kommentare


bottom of page