Sanitácia

Hygienické postupy pre výdajníky vody

Procesy používané spoločnosťou Dolphin spĺňajú najvyššie štandardy, vďaka ktorým máte istotu, že pijete vodu najlepšej kvality. Fantastickú chuť vody zachováte, ak budete zariadenie udržiavať v čistote!

Správna dezinfekcia bráni zaneseniu vodným kameňom a mikrobiologickej kontaminácii chladiaceho zariadenia a je zárukou dobrej chuti a kvality vody.

Časti, ktoré sa počas dezinfekcie vyčistia* alebo nahradia:

Kohútiky

Vzduchový filter

Vanička

Fresh Guard

Rezervoár

* Chemikálie používané Dolphinom na sanitáciu sú schvalené asociáciou WE.Sťahnite si technické špecifikácie produktu>>

Spoločnosť Dolphin odporúča vykonávať dezinfekciu chladiča minimálne dvakrát ročne.** Vzhľadom na okolnosti vonkajšieho prostredia môže byť potrebné frekvenciu dezinfekcie zvýšiť (napríklad výrobné prostredie s väčším znečistením alebo prašnosťou). Spoločnosť Dolphin vám môže odporučiť frekvenciu, ktorá je pre vaše prostredie vhodná.

Cena sanitácie od 12.98 podľa typu chladiča

** Odporúčanú frekvenciu dezinfekcie určuje metodický pokyn Európskej asociácie chladičov balenej vody WE (European Bottled Watercooler Association) a odsúhlasila ju aj Slovenská asociácia chladičov vody (SWCA). I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

Kohútiky

Ak je váš chladič vybavený štandardnými ručne ovládanými kohútikmi (pozri obrázok) a okolité podmienky chladiča (napríklad výrobné prostredie s väčším znečistením alebo prašnosťou) si vyžadujú špeciálne hygienické postupy, môže byť vhodné vybaviť zariadenie kohútikmi s antimikrobiálnou úpravou.

Tieto kohútiky* vybavené technológiou SteriTouch ® poskytujú bezpečnú, efektívnu a dlhotrvajúcu ochranu pred baktériami a krížovou kontamináciou. Do výrobku je zabudovaná súčasť obsahujúca ionizované striebro. Striebro je prirodzeným antimikrobiálnym činiteľom, ktorý sa už dlho používa na zabránenie kontaminácii. Prínosom je zvýšená hygiena a menší počet čistení.

 

Cena na požiadanie podľa typu chladiča

* Kohútiky podľa organizácie NSF (National Sanitation Foundation) podliehajú norme NSF/ANSI Standard 169 a sú schválené organizáciami FDA (Food and Drug Administration) a EFSA (European Food Safety Authority) ako vhodné na kontakt s jedlom a vodou.

Sprej na čistenie chladiča

Ak požadujete dodatočnú hygienickú ochranu, spoločnosť Dolphin ponúka na vyčistenie chladiča jednoducho použiteľné spreje.

Dezinfekčný prostriedok spoločnosti Dolphin je založený na peroxide vodíka, poskytuje sa v šikovnej fľaštičke a jeho použitie je rýchle a jednoduché*

— Zabíja baktérie

— Rozkladá sa na vodu a kyslík

— Bez chuti a zápachu

— Odstraňuje biologický povlak

— Trvalá dezinfekcia po aplikácii

— Šetrný k životnému prostrediu

 

Cena na požiadanie

* Pred nasadením novej fľaše na chladič, nasprejujte hrot Freshguardu a kohútíky.