top of page

Sanitácia

Hygienické postupy pre výdajníky vody

Procesy používané spoločnosťou Dolphin spĺňajú najvyššie štandardy, vďaka ktorým máte istotu, že pijete vodu najlepšej kvality. Fantastickú chuť vody zachováte, ak budete zariadenie udržiavať v čistote!

Správna dezinfekcia bráni zaneseniu vodným kameňom a mikrobiologickej kontaminácii chladiaceho zariadenia a je zárukou dobrej chuti a kvality vody.

Časti, ktoré sa počas dezinfekcie vyčistia* alebo nahradia:

Kohútiky

Vzduchový filter

Vanička

Fresh Guard

Rezervoár

* Chemikálie používané Dolphinom na sanitáciu sú schvalené asociáciou WE.Sťahnite si technické špecifikácie produktu>>

Spoločnosť Dolphin odporúča vykonávať dezinfekciu chladiča minimálne dvakrát ročne.** Vzhľadom na okolnosti vonkajšieho prostredia môže byť potrebné frekvenciu dezinfekcie zvýšiť (napríklad výrobné prostredie s väčším znečistením alebo prašnosťou). Spoločnosť Dolphin vám môže odporučiť frekvenciu, ktorá je pre vaše prostredie vhodná.

Cena sanitácie od 12.98 podľa typu chladiča

** Odporúčanú frekvenciu dezinfekcie určuje metodický pokyn Európskej asociácie chladičov balenej vody WE (European Bottled Watercooler Association) a odsúhlasila ju aj Slovenská asociácia chladičov vody (SWCA). I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

Kohútiky

Ak je váš chladič vybavený štandardnými ručne ovládanými kohútikmi (pozri obrázok) a okolité podmienky chladiča (napríklad výrobné prostredie s väčším znečistením alebo prašnosťou) si vyžadujú špeciálne hygienické postupy, môže byť vhodné vybaviť zariadenie kohútikmi s antimikrobiálnou úpravou.

Tieto kohútiky* vybavené technológiou SteriTouch ® poskytujú bezpečnú, efektívnu a dlhotrvajúcu ochranu pred baktériami a krížovou kontamináciou. Do výrobku je zabudovaná súčasť obsahujúca ionizované striebro. Striebro je prirodzeným antimikrobiálnym činiteľom, ktorý sa už dlho používa na zabránenie kontaminácii. Prínosom je zvýšená hygiena a menší počet čistení.

 

Cena na požiadanie podľa typu chladiča

* Kohútiky podľa organizácie NSF (National Sanitation Foundation) podliehajú norme NSF/ANSI Standard 169 a sú schválené organizáciami FDA (Food and Drug Administration) a EFSA (European Food Safety Authority) ako vhodné na kontakt s jedlom a vodou.

Sprej na čistenie chladiča

Ak požadujete dodatočnú hygienickú ochranu, spoločnosť Dolphin ponúka na vyčistenie chladiča jednoducho použiteľné spreje.

Dezinfekčný prostriedok spoločnosti Dolphin je založený na peroxide vodíka, poskytuje sa v šikovnej fľaštičke a jeho použitie je rýchle a jednoduché*

— Zabíja baktérie

— Rozkladá sa na vodu a kyslík

— Bez chuti a zápachu

— Odstraňuje biologický povlak

— Trvalá dezinfekcia po aplikácii

— Šetrný k životnému prostrediu

 

Cena na požiadanie

* Pred nasadením novej fľaše na chladič, nasprejujte hrot Freshguardu a kohútíky.

bottom of page