top of page

10 dôvodov prečo začať deň s citrónovou vodou


Cítite sa unavený, bojujúci s prichádzajúcou zimou a zimnou depresiou? Pridajte do svojho života citrón!

Hľadáte jednoduchú cestu ako zlepšiť svoje zdravie? Začnite ráno s citrónovou vodou! Svieža chuť Vám nielenže pomôže vstať, takisto dožičí Vášmu telu patričný detox. Navyše, citrón je je plný vitamínu B, C, vápnika, železa, horčíku, antioxidantov, draslíka, enzýmov a vlákniny. Je to jednoduchá rutina, tak prečo čakať. Prinášame Vám 10 najdôležitejších výhod, ktoré v sebe citrón ukrýva.

Zlepšite si trávenie

Citrónová šťava má podobnú štruktúru ako žalúdočné tekutiny a rozpúšta toxické látky z tráviaceho traktu. Uvoľnuje pálenie záhy a nadúvanie. To podporuje metabolizmus a hydratuje Vaše črevá.

Naštartujte svoj imunitný systém

Citrónová šťava je bohatá na vitamin C, ktorý posiľnuje imunitu a bojuje proti nádche a chrípke. Popri vitamíne C je to aj železo, ktoré je potrebnou zložkou pre dobre fungujúci imunitný system. Citrónová štava reguluje rozpúšťanie železa z potravín, ktoré konzumujete.

Hydratujte Vaše telo

Je veľmi dôležité piť dostatočné množstvo tekutín za deň (približne 2 litre). Jednoducho, voda je skvelá, ale občas vie byť aj nudná. Pridaním citróna to však môžete zmeniť a “okoreniť” si tak aj pohár vody. Nedovoľte aby Vás niečo zastavilo v pridaní si citrónu alebo limetky aj niekoľko krát za deň.

Zvýšte hladinu energie

Citrónová voda Vám pridá energiu, zlepší Vašu náladu, špeciálne ak ide o začiatok dňa.

Zdravšia a mladšia pleť

Citróny sú plné antioxidantov, ktoré chránia pleť pred škodlivými voľnými radikálmi, ktoré sú zodpovedné za starnutie pleti. Vitamín C udržiava pružnosť pokožky, pôsobí ako prevencia proti vráskam a znižuje nerovnosti.

Zmiernenie zápalu

Citrón má schopnosť odstrániť kyselinu močovú z kĺbov. Hromadenie kyseliny močovej je jedným z hlavných príčin zápalu.

Asistent chudnutia

Citrón pomáha pri bodavej bolesti z hladu. Posilňuje trávenie, dodáva pocit nasýtenia, obmedzuje túžbu po občerstvení medzi jednotlivými jedlami.

Detox pre Vaše telo

Citrón pomáha odstraňovať všetky jedovaté toxíny z tela, zabraňuje ich hromadeniu a tým obmedzuje ich škodlivé účinky na bunky, tkanivá a orgány. Zaisťuje uvoľnenie a vypúšťanie týchto látok z tela. Stimuluje telo pre vytváranie enzýmov a pomáha mu pracovať efektívnejšie. Zvyšuje PH a tým inhibuje rast baktérii.

Boj s chrípkou a nádchou

Citróny majú antibakteriálne a antivírusové účinky. Prispievajú v boji proti chrípke, nádche a úľave pri bolesti v krku. Ľudia ktorí pijú denne citrónovú vodu sú menej náchylní a budujú si vyššiu odolnosť.

Stimulujte Váš mozog

Vysoká hladina draslíka a horčíka majú blahodárny efekt na mozog a nervy. Citrónová voda Vám dodá impulz, ktorý potrebujete pri boji so stresom a depresiou. Vytvára duševnú čistotu a lepšiu koncentráciu.

#recepty #pitnyrezim #vodadolphin

Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon