Vyššia produktivita

February 14, 2017

Dokázané, že pitie vody počas práce zvyšuje produktivitu, ktorá je kľúčovým indikátorom výkonnosti v každej oblasti biznisu.
 
Všetci vieme, že pitný režim počas práce je veľmi dôležitý. V priebehu rokov sa konalo veľa výskumov tom, ako dehydratácia ovplyvňuje výkonnosť a je veľa dôkazov, že zároveň spôsobuje poruchy nálad, nehovoriac o tom, že z fyziologického hľadiska jednoducho nedokážeme prežiť niekoľko dní bez vody. Často však význam hydratácie v pracovnom prostredí je podceňovaný, čo je chyba, keďže výkonnosť je kľúčom k efektívnej práci. Preto si dovolíme tvrdiť, že výdajník vody na pracovisku by mal byť základným prvkom na zabezpečenie produktivity zamestnancov.
 
Štatistiky ukazujú na ohromujúce náklady, spojené s neprítomnosťou zamestnancov v práci kvôli ochoreniam. Vzhľadom k tomu chceme poznamenať, že správna hydratácia prispieva k ochrane zdravia zamestnancov, a že aj mierna dehydratácia vie negatívne ovplyvniť ich výkon.
 
Dodržiavanie pitného režimu, naopak zvyšuje produktivitu viac ako o 10%! A na rozdiel od kávy, voda Vás dokáže udržať sústredených po celý deň a nie len na krátku dobu po jednej konzumácii. Voda prenáša kyslík do mozgu, ktorý je z viac ako 70% vody ako taký. Je to váš prírodný zdroj energie, bez ktorého sa nezaobídete.
 
Vedecký výskum ukázal, že prísun tekutín stimuluje a pozitívne ovplyvňuje našu aktivitu - fyzickú i psychickú. Študenti, ktorí mali so sebou na skúške fľašu s vodou ukázali o 20% lepšie výsledky než tí, ktorí prístup k vode počas skúšky nemali.
 
Výdajník vody na Vašom pracovisku je ľahký spôsob ako zostať fit a byť zdravým a efektívnym.

Please reload

Recent Posts

October 10, 2019

Please reload

Archive
Search By Tags
Please reload

Follow Us