top of page

Výdajník s balenou vodou alebo filtračný automat, čo je pre Vás najvhodnejšie?


Výdajník s balenou vodou alebo filtračný automat, čo je pre Vás najvhodnejšie?

Prečo zabezpečiť pitný režim na pracovisku?

Výdajník vody je v dnešnej dobe nevyhnutnou súčasťou každej spoločensky zodpovednej firmy. Zamestnanci ale aj zákazníci oceňujú benefit vo forme zabezpečenia kvalitného pitného režimu. Takýto chladič zvyšuje spotrebu vody, ktorá je rozhodne zdravšou a lacnejšou alternatívou v porovnaní s kávou alebo rôznymi nealkoholickými nápojmi. Tým pádom je to výhodné riešenie pre všetkých.

Dávkovače vody umiestnené v pracovnom prostredí sú skvelou voľbou na zaistenie adekvátnej hydratácie počas celého dňa. Pohár čistej vody Vám nielenže dodá energiu, ale tiež podporí funkciu metabolizmu a odbúra toxíny z tela. Pitie vody Vás udržiava zdravých a fit, čím zvyšuje celkovú produktivitu. Výskumy dokázali, že výdajník vody týmto spôsobom aj šetrí náklady podniku.

Výber správneho dávkovača vody však môže byť vzhľadom na špecifické pracovné podmienky pomerne komplexným rozhodnutím.

Výdajníky na vodu existujú v rôznych prevedeniach, typoch či veľkostiach. Je možné si vybrať na základe ich vzhľadu alebo ceny. Nie každý automat je univerzálne vhodný, ponúkame teda niekoľko tipov, ktoré Vám môžu pomôcť pri výbere ideálneho modelu.

Vysvetlime si základné rozdiely medzi výdajníkom s balenou vodou a filtračným automatom s priamym pripojením.

Spotreba

Priemerná spotreba v rámci výdajníka s balenou vodou je 1 až 2 fľaše za týždeň a slúži pre cca 5 až 10 ľudí. Tým pádom nie je potrebný veľký priestor na skladovanie fliaš a nevyžaduje zložitú obsluhu.

Na druhej strane filtračný automat je vhodnejším riešením na pracovisko s nadpriemernou spotrebou vody. Ak jeden chladič využíva viac ako 20 ľudí, so spotrebou vyššou ako 20 litrov denne je efektívnejšie zvoliť filtračný automat s priamym pripojením na vodovod ako niekoľkokrát denne vymieňať barely s vodou.

Kvalita vody

Výdajníky na balenú vodu poskytujú vysoko kvalitnú pramenitú vodu plnenú priamo zo zdroja – prameňa Staufferberg Quelle v Bonstettene (Nemecko). Je teda garantovaná najlepšia možná chuť a konštantná kvalita vody, ktorá je k dispozícii prostredníctvom výdajníka v akejkoľvek lokalite podľa Vášho výberu. Plnička spoločnosti Dolphin podlieha striktným štandardom, takže voda si zachováva svoju čistotu. Jednoducho povedané: lepšia ani nemôže byť!

Filtračné chladiče sú napojené na hlavný prívod vody. Naši technici v prvom rade otestujú kvalitu vody na Vašom pracovisku a následne odporučia najvhodnejší typ filtračného média. Takýto filter slúži na to, aby očistil prichádzajúcu vodu od akéhokoľvek zápachu, príchute, vône a iných nežiaducich látok. Baktérie, kovy, chemikálie a ďalšie nečistoty sú odborne filtrované prostredníctvom nášho viacstupňového filtračného systému. Pri vode dávkovanej z filtračného automatu je zaručená jej čistota a príjemná chuť, je výbornou alternatívou pri väčších odberoch vody, kedy už nestačia výdajníky s balenou vodou.

Inštalácia a údržba

Inštalácia výdajníka s balenou vodou je jednoduchá. Potrebujete na to len funkčnú zástrčku na zapojenie stroja do elektriny. Je tiež vhodné mať nejaký priestor na uskladnenie plných a prázdnych fliaš. Výdajník s balenou vodou je teda jednoduchý na inštaláciu ale aj údržbu a môže byť umiestnený v podstate kdekoľvek.

Filtračný výdajník vyžaduje, aby bol k dispozícii hlavný prívod do vzdialenosti dvoch metrov od stroja. Naši servisní technici ho umiestnia k najbližšiemu pripojeniu, nainštalujú aj regulátor tlaku a tzv. vodný blok, ktoré fungujú ako prevencia voči vytečeniu. Filtračný systém aj vhodné filtračné médium budú nainštalované v priebehu pár minút.

Na základe veľkosti spotreby vody Dolphin odporučí frekvenciu výmeny používaných filtrov. Vo všeobecnosti sa filtre zvyknú meniť dva až trikrát ročne.

Cena

Výdajníky s balenou vodou sú lacnejšie či už ide o ich kúpu alebo prenájom, ich inštalácia je jednoduchšia a nie je potrebná tak častá výmena filtrov. No dodatočné náklady súvisia s nákupom vôd v bareloch. Pri priemernej inštalácii jedného výdajníka, ktorý je vhodný pre cca 5 až 10 ľudí, bude cena v prepočte okolo 0,05 € za plný pohár zahŕňajúc náklady na chladič ale aj vodu.

Filtračný automat, ktorý by používal rovnaký počet ľudí by cenovo vyšiel na približne 0,07 € za pohár vody. Tieto stroje majú väčšiu kapacitu a ak zabezpečujú pitný režim pre 20 až 30 ľudí, znižujú sa celkové náklady, takže cena za jeden pohár vody je len 0,03, prípadne 0,02 €.

Udržateľnosť

Spoločnosti Dolphin záleží na našej planéte. Snažíme sa čo najviac minimalizovať našu karbónovú stopu.

Naše výdajníky vody sú vyrobené z odolných a trvácnych materiálov, akými sú napríklad 100% recyklovateľný polykarbonát alebo nerezová oceľ. Všetky modely používajú chladiaci plyn, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a chemikálie aplikované pri čistení a sanitácii strojov sú absolútne biologicky odbúrateľné. Vratné barely na vodu sú opakovane použité aj 70krát predtým ako sú kompletne zrecyklované.

Výdajníky značky Dolphin s patentovaným vnútorným chladiacim systémom vďaka chladiacim zásobníkom, ktoré sú riadené termostatom, šetria značné množstvo energie.

V prípade filtračných automatov Dolphin používa unikátny systém, pomocou ktorého pri hygienickej údržbe filtrov stačí vymeniť len pomerne malé teleso. Tým možno znížiť odpady z plastových súčiastok, ktorých materiály sú preferované najmä kvôli ich biologickej odbúrateľnosti.

Záver

Výdajníky s balenou vodou sú najobľúbenejším riešením zabezpečenia pitného režimu pre stredne veľké kancelárie, maloobchodné prevádzky, výstavné aj zasadacie miestnosti, čakárne a podobne, kde sú k dispozícii nielen pre zamestnancov ale aj zákazníkov. Tento typ uprednostňujú aj výrobné podniky, ktoré nemajú možnosť priameho pripojenia na vodovodné potrubie alebo iné zdroje vody.

Filtračné automaty sú často najlepšou alternatívou pre veľké výrobné firmy so značnou spotrebou, skladovými priestormi alebo rozmernými jedálňami, čiže potrebujú zabezpečiť pitný režim v rámci viaczmenných prevádzok a vo výrazných objemoch.

Pre veľké korporácie je tiež vhodná kombinácia modelov výdajníkov s balenou vodou a filtračných automatov v závislosti od lokality, v ktorej pôsobia.

Oba spomínané typy sú k dispozícii v prevedení horúca, studená a perlivá voda. V ponuke je mnoho modelov so štandardným ale aj moderným dizajnom, rôznymi funkciami slúžiacimi na rozličné účely a veľkostné kapacity.

Ak neviete nájsť ten pravý model a typ priamo z nášho katalógu, neváhajte a požiadajte našich odborníkov o špecializovanú ponuku ušitú na mieru podľa Vašich preferencii. Sme tu pre Vás a záleží nám na tom, aby ste boli správne hydratovaní!


Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon