top of page

22 miliárd fliaš sa vyhadzuje každý rok

Len 10% plastových fliaš, ktoré sa používajú na minerálnu vodu, sa každoročne vyzbiera na recykláciu. Zostávajúcich 22 miliárd fliaš sa vyvezie na skládku alebo do spaľovne.

Chráňte našu planétu! Objednajte si výdajník na balenú vodu!

www.dolphin.sk

Každú minútu sa na svete spotrebuje milión plastových fliaš. Až 91% z nich sa nevyzbiera na recykláciu!

Každý, kto číta tento článok už použil plastovú fľašu. Mnohí z vás možno použili jednu včera alebo minulý týždeň. Plastové fľaše sa stali bežnou súčasťou nášho života. Naše pohodlie sa však stáva vážnym problémom pre životné prostredie. Niekoľko nedávnych správ poukazuje na hrozivý globálny problém spojený s celosvetovým využívaním plastov. Dve štatistiky hneď udrú do očí: za prvé, každú minútu sa na svete spotrebujem milión plastových fliaš. Za druhé, až 91% plastových fliaš sa nevyzbiera na recykláciu. Okrem toho odborníci odhadujú, že v roku 2020 sa bude predávať viac než pol bilióna plastových fliaš.

Toto predstavuje obrovskú výzvu v reakcii na exponenciálny nárast recyklovateľných, ale nerecyklovaných výrobkov.

Väčšina plastových fliaš je vyrobená polyetyléntereftalátu (PET) a trvá viac než 400 rokov, kým sa tento materiál prirodzene rozloží. Množstvo plastov, vrátane fliaš končí buď v oceánoch alebo na skládke.

Odhaduje sa, že v roku 2050 bude v oceánoch viac plastov než rýb. Plasty v oceánoch predstavujú obrovské riziko pre morské vtáky, ryby, morské cicavce - konzumácia plastov má pre nich fatálne následky. Bežne čítame články o tom, ako na brehu mora ležia mŕtve morské živočíchy s obrovským množstvom plastu v žalúdku.

Fľaše Dolphin nekončia na skládke.

Dolphin plní vodu do 19 litrových polykarbonátových fliaš, ktoré sú opakovateľne použiteľné. Polykarbonát je odolný a 100% recyklovateľný materiál. Dolphin každú prázdnu fľašu opakovane použije. Z rovnakého materiálu sú vyrobené aj ekologické športové fľaše - jednoducho si do nich doplníte vodu z výdajníka. Športové fľaše neobsahujú BPA a perfektne sa hodia na pitie vody tej najvyššej kvality.

#eco #eko #plasty #dolphinenvironmental #planeta #udrzatelnost

Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page