top of page

5 dôležitých dôvodov piť vodu v práci.


Existuje veľa dôvodov prečo piť vodu. V skutočnosti je voda veľmi dôležitá pre Vaše zdravie.

Vnímanie vody ako živiny pre Vaše telo sa jednoducho nezaobíde bez jej každodennej konzumácie, aby sme nahradili to obrovské množstvo vody ktoré strácame každý deň. Za straty tekutín v našom tele môže odparovanie kože (pot), dýchanie, moč a stolica. Tieto straty musia byť nahradené každý deň, aby sme ostali zdraví. Keď sa Váš príjem vody nerovná stratám, môže nastať dehydratácia.

Ostaň fit!

Naše mozgy sú závislé na správnej hydratácii, aby vedeli správne fungovať.

Mozgové bunky vyžadujú rovnováhu medzi vodou a jednotlivými prvkami v tele, aby mohli spolupracovať. Ak stratíte príliš veľa vody, rovnováha je narušená. Vaše mozgové bunky stratia účinnosť. Roky výskumov zistili, že keď sme dehydrovaný, je pre nás namáhavejšie sústrediť sa. Dehydratácia môže negatívne ovplyvniť krátkodobú pamäť a úplne ovplyvniť tú dlhodobú.

Tip: Naslúchajte Vášmu mozgu. Pokiaľ ste smädní alebo hladní, napite sa vody. Pomôže to predchádzať únave a bolesti hlavy (spôsobenej stratou kyslíka, teda dehydratáciou mozgu)

Dodaj rovnovahu telesným tekutinám!

Vaše telo sa skladá zo 60% vody. Funkcie telesných tekutín zahŕňajú trávenie, transport živín a reguláciu telesnej teploty. Ak chcete riadne plniť tieto telesné potreby, je potrebné dostatočne piť. Nebojte sa o nadberný príjem tekutín. Istota je istota a Váš mozog komunikuje s obličkami vďaka čomu Vám napovie koľko vody je potrebné vylučovať a koľko ponechať.

Tip: Vypite vždy 6-8 pohárov vody každý deň a pite viac ak je teplo alebo intenzívne cvičíte.

Maj svoje kalórie pod kontrolou!

Zvýšenie telesnej hmotnosti je značne stimulovaný požívaním sladených nápojov. Nealkoholické nápoje ako cola, ľadový čaj alebo energetické nápoje sú známe ako hlavný prispievateľ k zvýšenému riziku cukrovy, srdcových chorôb a iné chronické ochorenia. Takisto ovocné džúsy obsahujú obrovské množstvo cukru a môžu byť definované aj ako „tekutý cukor“ napriek obsahu vitamínov a vlákniny. Pitie vody takisto znižuje závislosť na cukroch a stále Vám napomáha dožičiť pocit nasýtenia.

Tip: pridajte citrón, mätu alebo uhorku do poháru vody ak považujete pohár čistej vody za «nudný»

Buď produktívny!

Keď ste dostatočne hydratovaní, nie sú to len mozgové bunky ktorým sa darí lepšie. Voda reguluje riadne fungovanie všetkých telesných orgánov, transport kyslíka a nabudí Váš metabolizmus. Budete sa cítiť a fungovať lepšie. Ľudia ktorí pijú viac vody sa vykazujú lepšími fyzickými a psychickými výsledkami.

Tip: začnite Váš deň pohárom vody aby ste vykompenzovali straty ku ktorým prišlo v noci. Doprajte si ďalší pohár na začiatku práce ako alternatívu čaju či kávy. Budete viac sústredení a pomôže Vám takisto zmierniť kofeínovú závislosť.

Ostaň mladý!

Zabudnite na drahé krémy a ošetrenia. Pitie vody je jednou z najlepších vecí aké môžete urobiť pre dobre a mlado vyzerajúcu pokožku. Správnou hydratáciou funguje každý systém v tele lepšie, vrátane kože. Voda dodá energiu svalom a zaistí hydratáciu živín putujúcich do buniek. Starnúce procesy su stimulované dehydratáciou. Takže pitie vody Vám dodá pocit a vzhľad mladosti!

Tip: Konzumujte viac ovocia a zeleniny. Ich vysoký obsah vody pomôže Vašej hydratácii a podporia Vás navyše množstvom vitamínov a antioxidantov. Približne 20% vody vo Vašom tele pochádza z potravy.

#vydajnikvody #konzumaciapitnejvody #voda #pitnyrezim

Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon