top of page
5th-top-banner.jpg

Iniciatíva Blue planet

Záväzok spoločnosti Dolphin voči životnému prostrediu presahuje rámec poskytovania ekologických výrobkov. Naša iniciatíva Dolphin Blue Planet Initiative prináša riešenia na zjednodušenie rozhodnutí o udržateľnosti a minimalizáciu uhlíkovej stopy. Veríme, že zodpovedné a etické spoločnosti majú z toho udržateľný a ekonomický prospech. Ako hovorí náš generálny riaditeľ a zakladateľ Ab Olde-Scheper: "Prostredníctvom iniciatívy Dolphin Blue Planet sa snažíme investovať do riešení na zníženie výrobných nákladov, úsporu energie a elimináciu odpadu. Spolupracujeme s podobne zmýšľajúcimi dodávateľmi, klientmi a spotrebiteľmi, ktorí sa snažia prispieť k ochrane našej modrej planéty.

Naliehavosť riešenia problému plastového odpadu

Keďže sa očakáva, že ročná spotreba plastových fliaš do roku 2022 presiahne pol bilióna, znečistenie plastmi predstavuje vážnu hrozbu pre naše oceány, pobrežia a ekosystémy. Približne 50 % všetkých vyrobených plastov je jednorazových, ktoré sa používajú len krátko a potom sa vyhodia. Keďže menej ako 9 % plastov sa recykluje, smerujeme k tomu, že do roku 2050 bude v našich oceánoch viac plastov ako rýb.

Dolphin Blue planet | Dolphin voda
Dolphin Blue planet | Dolphin voda

Produkty navrhnuté pre udržateľnosť

Výrobky Dolphin označené našou iniciatívou Blue Planet sú navrhnuté tak, aby minimalizovali uhlíkovú stopu. Používame maximálny podiel recyklovateľných materiálov. Naše modely dávkovačov sú vyrobené z odolných a recyklovateľných materiálov, ako je polykarbonát a nehrdzavejúca oceľ. Fľaše Dolphin sú vyrobené zo 100 % recyklovateľného materiálu a vydržia v priemere až 100 naplnení! Okrem toho naše filtračné zariadenia využívajú technológiu chladenia na báze zemného plynu, ktorú organizácia Greenpeace zaradila na zoznam udržateľnosti. Patentovaná technológia používaná v našom rade Dolphin Classic prináša viac ako 40 % úspory energie v porovnaní s bežnými dávkovačmi.

Partnerstvo pre udržateľnú budúcnosť

Festival Pohoda

Festival Pohoda

Festival Pohoda, ktorý sa zaviazal k nulovému odpadu, je priekopníkom v oblasti kultúry a zábavy a prezentuje šetrnosť k životnému prostrediu. To sa dokonale zhoduje s filozofiou spoločnosti Dolphin. Preto sme nesmierne hrdí na to, že môžeme obnoviť naše partnerstvo s najväčším hudobným festivalom na Slovensku. V rámci nášho príspevku spoločnosť Dolphin inštaluje na celom podujatí výdajníky vody.

Partnerstvo s Penati Golf Resort

Partnerstvo s Penati Golf Resort

Naša spolupráca s Penati Golf Resort, naším najnovším partnerom Blue Planet, je stelesnením skutočne udržateľného partnerstva. PET fľaše, ktoré sú hlavným zdrojom plastového odpadu, sú nahradené pitnými stanicami Dolphin. Tieto stanice poskytujú nákladovo efektívne riešenie na boj proti ročnej produkcii približne 30 000 PET fliaš odpadu v rezorte.

Od začiatku sezóny 2022 sú v Penati Golf Resort v Senici strategicky umiestnené pitné stanice Dolphin. Návštevníci a hráči si na týchto staniciach môžu jednoducho doplniť svoje Dolphin eko-fľaše, čím je zabezpečený neustály prístup k zdravej vode. Táto služba odráža odhodlanie Penati Golf Resort k udržateľnému rozvoju, obehovému hospodárstvu a znižovaniu množstva plastového odpadu. Vďaka tomu hráči nielenže znižujú svoju uhlíkovú stopu, ale zároveň sa učia výhodám udržateľného pitného režimu.

ADS Ballooning

ADS Ballooning

Začatím exkluzívneho päťročného partnerstva so spoločnosťou Dolphin najväčšia spoločnosť prevádzkujúca teplovzdušné balóny v krajine preukazuje pevné odhodlanie odstrániť jednorazové plastové obaly. Odteraz už cestujúci nebudú dostávať jednorazové fľaše na vodu. Namiesto toho dostanú bezplatnú ekologickú fľašu Dolphin naplnenú osviežujúcou vodou Dolphin na hydratáciu počas letu. Túto plniteľnú fľašu si môžu ponechať a opätovne použiť.

Dolphin Classic White | Voda v galonoch

Bezplatné vyskúšanie:
Pitný režim Dolphin
na 3 týždne zadarmo

  • Výdajník vody Dolphin Classic

  • 3 barely pramenitej vody

  • 100 pohárov

Špeciálna ponuka:
Pitný režim len
za 1 €/ denne

  • Výdajník vody Dolphin Classic

  • 5 barelov pramenitej vody mesačne

  • 100 pohárov mesačne

bottom of page