top of page

Iniciatíva Dolphin Blue Planet

riešenie pre udržateľný pitný režim

web-header.jpg

Udržateľný životný štýl nie je krátkodobý cieľ. Je to dlhodobý a náročný záväzok, ktorý vyžaduje neustálu modernizáciu.

Od svojho vzniku sa spoločnosť Dolphin zameriava na environmentálne zodpovedný manažment a aktívne podporuje trvalo udržateľný rozvoj. S iniciatívou Dolphin Blue Planet teraz prinášame riešenia na jednoduchšie rozhodovania pre udržateľnosť a minimalizáciu uhlíkovej stopy. Záleží nám na našej spoločnej budúcnosti.

Voda nie je len základnou zložkou zdravého a produktívneho životného štýlu, ale aj skutočným zdrojom života na našej modrej planéte. Ako udržať túto planétu modrú je však jednou z najväčších výziev našich čias. Výzva, ku ktorej môžeme prispieť všetci. Dolphin Vám ponúka možnosti, ako minimalizovať Vašu uhlíkovú stopu. Veríme, že spoločnosti, ktoré sa správajú zodpovedne a eticky, budú profitovať z udržateľného aj ekonomického hľadiska.

“Prostredníctvom iniciatívy Dolphin Blue Planet sa snažíme investovať do riešení pre nižšie výrobné náklady, úspory energie a eliminácie odpadu. Nadväzujeme partnerstvá s dodávateľmi, klientmi a spotrebiteľmi, ktorí majú rovnaké zmýšľanie a, rovnako ako my, prispievajú k ochrane našej modrej planéty.” Ab Olde-Scheper, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Dolphin. 

blue-planete-logo_edited.png

​Partnerstvo Blue Planet

partnership
pohoda.jpg

Festival Pohoda

Ambíciou zabezpečiť bezodpadový festival dokazuje Pohoda svoje vedúce postavenie v oblasti kultúry a zábavy, pokiaľ ide o starostlivosť o naše životné prostredie. To presne zodpovedá filozofii Dolphin, a preto sme hrdí na to, že sme sa opäť stali partnermi najväčšieho hudobného festivalu na Slovensku. Dolphin inštaluje na podujatí výdajníky vody s označením "Blue planet".

20220413_131149.jpg

Partnerstvo s Penati Golf Resort​

Spolupráca s našim novým Blue Planet partnerom, golfovým areálom Penati Golf Resort, je dokonalým príkladom trvalo udržateľného partnerstva. 
PET fľaše sú hlavným zdrojom kontaminácie plastovým odpadom. Pitné stanice Dolphin pre hráčov a návštevníkov rezortu sú efektívnym riešením z hľadiska nákladov (rezort v minulosti produkoval odpad cca 30 000 kusov PET fliaš ročne). 
Od zahájenia sezóny 2022 sú v Penati Golf Resort v Senici na ihriskách rozmiestnené pitné stanice Dolphin. Návštevníci rezortu a hráči si jednoducho načapujú vodu z jednej z pitných staníc v Club House alebo na ihrisku do Dolphin-eko fľaše. Takto majú zdravú vodu stále so sebou.
Táto skvelá doplnková služba ukazuje odhodlanie Penati Golf Rezortu o trvalo udržateľný rozvoj, prechod na obehové hospodárstvo a elimináciu plastového odpadu. Hráči znižujú svoju uhlíkovú stopu a spoznávajú výhody tohoto spôsobu hydratácie.

dolphin-balon.jpg

ADS Ballooning​

Podpísaním exkluzívneho päťročného partnerstva najväčšia spoločnosť prevádzkujúca teplovzdušné balóny na Slovensku vyjadruje svoj záväzok eliminovať jednorazové plastové obaly. Pasažieri balónov už nebudú dostávať pet fľašu s vodou, ale dostanú bezplatne Dolphin Eko-fľašu s vodou Dolphin, ktorá ich bude počas letu hydratovať. Cestujúci si svoje plniteľné fľaše môžu ponechať a využívať ich ešte dlho po skončení letu balónom.

plastic waste.jpg

Milión fliaš za minútu!

 

Ročná spotreba plastových fliaš presiahne v roku 2022 viac ako pol bilióna, čo vysoko prevyšuje snahy o recykláciu a ohrozuje oceány, pobrežia a ostatné ekosystémy. Preplnené skládky, ostrovy odpadu plávajúce v oceánoch, mikroplasty v odlahlých oblastiach divočiny, miliardy ton vyhodených plastov…to všetko spôsobilo globálnu krízu znečistenia odpadom. Každý rok sa na celom svete vyrobí viac ako 82 miliónov metrických ton polyetyléntereftalátu (PET). Tento materiál sa používa na výrobu jednorazových fliaš, ktoré sú hlavným zdrojom kontaminácie plastovým odpadom.

Kľúčové fakty

  • 50 % všetkých vyrobených plastov (380 miliónov ton ročne) je na jednorazové použitie, používa sa len niekoľko minút a potom sa vyhodí,

  • menej ako 9 % plastov sa recykluje,

  • do roku 2050 bude v našich oceánoch viac plastov ako rýb.

blue-planete-catalog.png

Produkty Blue Planet

Vyberte si výrobky s označením Blue Planet, aby ste minimalizovali svoju uhlíkovú stopu! 

Produkty Dolphin sa vyrabajú s maximálnym podielom recyklovateľných materiálov. Hlavné modely výdajníkov Dolphin majú kabinet z odolných a recyklovateľných materiálov, ako je polykarbonát a nehrdzavejúca oceľ, čo zabraňuje rychlému opotrebeniu a výmene.

Fľaše Dolphin sú vyrobené zo 100 % recyklovateľného materiálu a vydržia v priemere až 100 plnení! Aj úložne riešenia Dolphin sú 100 % recyklovateľné.

Náše filtračné automaty použivajú technológiu chladenia založenú na zemnom plyne, ktorý je exkluzívne uvedený na zozname organizácie Greenpeace pre svoju súdržnosť a šetrenie životného prostredia. 

Skvelým príkladom energeticky úspornej technológie sú chladiace zásobníky inside out, ktoré sa používajú v modeloch, ako je napríklad rad Dolphin Classic. Táto patentovaná technológia vytvára viac ako 40 % úsporu energie v porovnaní s bežnými výdajníkmi.

bottom of page