top of page
dolphin-web-2.0-ECO-HP-top-banners.jpg

Naša eko vízia

Od svojho vzniku sa spoločnosť Dolphin zameriava na ekologické riešenia a neustále hľadá alternatívy šetrné k životnému prostrediu. Sme známi ako inovátor v tomto odvetví, ktorý poskytuje nové koncepty a udržateľné riešenia. Zakladateľ spoločnosti Dolphin Ab Olde Scheper vždy tvrdil: "Rovnako ako spoločnosť Dolphin, aj naši klienti sa čoraz viac zaujímajú o svoj vplyv na životné prostredie. Pokračujeme v inováciách, aby sme spoločnostiam pomohli znížiť ich uhlíkovú stopu. V spoločnosti Dolphin myslíme na kvalitu, životné prostredie a dobrý vkus. Myslíme na lepšiu budúcnosť."

Ekologický proces od zdroja po spotrebu

Spoločnosť Dolphin zohľadňuje vplyv svojich procesov na životné prostredie v celom reťazci, od riadenia výroby a dodávky vody od zdroja až po miesto spotreby.

Naši dodávatelia sú vyberaní na základe ich ekologického prístupu a použitých materiálov s cieľom podporovať recykláciu a znižovať množstvo obalov. Pramenitú vodu plníme do fliaš priamo z vlastného certifikovaného zdroja, čím kontrolujeme minimálne využívanie prírodných zdrojov, prepravu a likvidáciu odpadu.

Deliver.png
plastic-waste.png

Porozumenie problému

Iba jedna tretina plastových fliaš používaných na výrobu minerálnej vody sa zbiera na recykláciu, zatiaľ čo zvyšné dve tretiny končia na skládkach alebo v spaľovniach. Ročná spotreba 12 miliárd litrov balenej vody si vyžaduje - len na výrobu fliaš - značné množstvo zdrojov.


Plastové fľaše sú síce pohodlné, ale predstavujú vážny environmentálny problém, pretože PET fľaše, ktoré sa nerecyklujú, sa prirodzene rozkladajú takmer tisíc rokov.

Ekologické riešenia Dolphin

Znižovanie množstva odpadu

Znižovanie množstva odpadu

Spoločnosť Dolphin aktívne pracuje na znižovaní množstva odpadu počas celého životného cyklu našich výrobkov. Odstránili sme balenie výdajníkov do krabíc a namiesto toho sme sa rozhodli pre prepravu v systéme vyrobenom z recyklovaného plastu. Okrem toho u našich zákazníkov podporujeme používanie elektronickej fakturácie, ktorá pomáha šetriť papier. Tieto snahy dokazujú náš záväzok minimalizovať množstvo odpadu a chrániť životné prostredie.

Produkty šetrné k životnému prostrediu

Produkty šetrné k životnému prostrediu

Spoločnosť Dolphin sa venuje výrobe ekologických riešení. Náš rad výrobkov je navrhnutý s ohľadom na udržateľnosť, vrátane 100 % recyklovateľných PC fliaš, zariadení na výdaj vody vyrobených z odolného polykarbonátu a nehrdzavejúcej ocele a kompresorov pracujúcich s ekologickým chladivom R134a. Týmto spôsobom sa snažíme zabezpečiť, aby naša prevádzka zostala čo najviac ekologická.

Úspora energie

Úspora energie

V spoločnosti Dolphin berieme úsporu energie vážne. Naše výdajníky vody sú navrhnuté s úsporným chladiacim systémom, ktorý výrazne znižuje spotrebu energie. Funkcie, ako sú integrované chladiace sondy a prepínanie pohotovostného režimu, ďalej zvyšujú schopnosť našich výrobkov šetriť energiu.

Recyklácia

Recyklácia

Recyklácia je neoddeliteľnou súčasťou prevádzkového étosu spoločnosti Dolphin. Na výrobu našich výdajníkov vody a fliaš si vyberáme 100 % recyklovateľné materiály, ako je nehrdzavejúca oceľ a polykarbonát. To nám umožňuje opätovne použiť viac ako 85 % materiálu z našich výrobkov, čo zohráva významnú úlohu pri znižovaní množstva odpadu a podpore obehového hospodárstva.

Dolphin Classic White | Voda v bareloch

Bezplatné vyskúšanie: 
Pitný režim Dolphin
na 3 týždne zadarmo

  • Výdajník vody Dolphin Classic

  • 3 barely pramenitej vody

  • 100 pohárov

Špeciálna ponuka: 
Pitný režim len
za 1€/ denne

  • Výdajník vody Dolphin Classic

  • 5 barelov pramenitej vody mesačne

  • 100 pohárov mesačne

bottom of page